Szlachetne zdrowie

Zwalczyć lęk, na przykład przed rakiem, ale jak ?

Zwalczyć lęk, na przykład przed rakiem. Ale na razie część pierwsza.

 

W tym co napiszę, nie ma żadnych cudów. Wszystko zdarzyło się naprawdę i może służyć jako zachęta do zmiany stylu życia, tak, abyś mógł zacząć się nim cieszyć.

 

Jeśli do tej pory tak nie jest, choćbyś nie wiem jak tego pragnął.

 

Anna chciała zwalczyć lęk, który dręczył ją od długiego czasu.

 

Bo wciąż się bała, czasami nawet  panicznie. Wydawało jej się,że jest chora, a jeśli jeszcze nie jest, to zachoruje na pewno, jak nie dzisiaj, to jutro. Ten lęk nie pozwalał jej normalnie żyć i funkcjonować. Codziennie budziła się z myślą, że nie opłaca jej się w ogóle starać się i cokolwiek robić, bo i tak niedługo umrze.

 

Czy cząstka Anny jest też w tobie?

 

co mozesz zrobic,żeby zwalczyć lęk, na przykład przed rakiem

 

Czasami rano siadała na łóżku, spuszczała  nogi na podłogę i widziała na przykład mały punkcik na stopie. Od tego momentu ten punkt był środkiem jej życia. Był rakiem, który siedział w niej i wyrażał się w tym małej kropce. Innego dnia , po obfitym obiedzie, bolał ją brzuch. Oczywiście była przekonana,że to rak i to na pewno w końcowym stadium. Więc poszła do lekarza, ten skierował ją do specjalisty, jednego, drugiego, trzeciego, no i okazało się, że nic jej nie jest.

 

NIC ???

No, ale jednak coś  jej  jest, a oni, lekarze chyba nie wiedzą tyle, co ona.

 

Szukała dalej. Ponieważ jej ciało okazało się zdrowe, problem musiał być w jej głowie. To mózg wariował i mówił jej, że jej ciało umiera. Więc szukała dalej.

 

 

Poszła do psychoterapeuty. Seria rozmów z nim uświadomiła jej, że ma fobię.

 

Nawet doszli do tego, skąd się to u niej wzięło. Otóż Anna wcześnie straciła ojca, którego bardzo kochała. Krotko po jego śmierci obejrzała film „Czułe słówka”. Może znasz. Główna bohaterką jest młoda kobieta, która nagle dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora. W sumie w tym filmie nie chodzi o to, to tylko podkład do zupełnie innych tematów, ale nie w tym rzecz. Tego wieczoru, który całkowicie zmienił jej życie, Anna zamknęła telewizor i poszła do łazienki, gdzie dokładnie obejrzała swoje ciało w lustrze, po czym stwierdziła,że jest równie chora jak bohaterka filmu.

 

Comozesz zrobic,żeby zwalczyć lęk, na przykład przed rakiem

 

 Więc zaczęła terapię. Pomogła jej. Ale za jakiś czas fobia niestety wróciła. I to ze zdwojoną siłą.

 

Próbowała innych metod. Ziółek, metod relaksacyjnych, nawet homeopatii. Może trochę pomagało, ale na krótko.Chociaż w homeopatię Anna nie wierzyła nigdy i spróbowała tylko tak, żeby nie mówić, że zaniedbała czegoś.

 

Więc była coraz bardziej nieszczęśliwa. Do tego cały czas zadręczała najbliższych  wizjami swojej niechybnej śmierci. Nie potrafiła być sama. A jeśli musiała być, z rozpaczy jadła. Bo tylko to przynosiło jej ulgę i zapomnienie. Powoli stawała się gruba. Więc już w ogóle wszystko było beznadziejne.

 

Przede wszystkim ona sama była beznadziejna w swoich oczach.

 

No i nadal nie wiedziała, jak zwalczyć lęk, tę fobię, która niszczyła jej życie.

 

Nie mogła na siebie patrzeć, na twarzy miała pryszcze, nie mieściła się w dżinsy, a mąż nie wiedział co ma zrobić, kiedy mówił coś do niej, a ona błądziła ręką po szyi i w przerażeniu stwierdzała, że ten węzeł po lewej stronie jest jakiś większy , niż ten po prawej. Więc znowu wizyta u lekarza, znowu  strach, a potem chwilowa ulga, kiedy usłyszała, że absolutnie nie, że ten cholerny węzeł jest dokładnie taki jak ma być i nie jest nawet o milimetr większy od swojego prawego blizniaka. A potem znowu to samo.

 

Karuzela i lęk. Znasz to ? Wiesz, jak to jest ?

 

Anna długo błądziła. Próbowała wszystkiego. Łącznie z hipnozą, lekami i akupunkturą.

 

Rozwiązanie przyszło do niej, kiedy już właściwie zwątpiła, że jest możliwe. Kiedy przestała wierzyć w to, że kiedykolwiek może zwalczyć lęk, który zamieniał jej życie w piekło.

 

I to rozwiązanie okazało się prostsze, niż myślała.

 

O tym opowiem w następnej części.

 

Pozdrawiam – Agnieszka

 

 

1 thought on “Zwalczyć lęk, na przykład przed rakiem, ale jak ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *