Jeśli nie wiesz jak znaleźć szczęście

Please follow and like us:
20

Jeśli nie wiesz jak znaleźć szczęście

zapytaj o to swojego kota.

Nie miałam dzisiaj dobrego dnia. Właściwie nic specjalnie złego się  nie wydarzyło, ale nie byłam w dobrym nastroju.

 Coś drażniło mnie , coś sprawiało, że nie byłam zadowolona.

Nic nie działo się tak jakbym chciała, choć w gruncie rzeczy sprawy toczyły się swoim torem. Moja babcia mówiła w takich przypadkach, że coś wisi w powietrzu. Miałam wrażenie, że coś mnie uwiera jak drzazga w bucie.

Najchętniej schowałabym się do mysiej dziury i znikła jak Alicja w krainie czarów.`

Chyba  każdemu zdarzaja się takie chwile. Myślisz wtedy ” niech wreszcie  ten przeklęty dzień  się skończy, a jutro może, może będzie lepsze.”

Ja postanowiłam jeszcze wbrew sobie coś napisać.

Wbrew sobie , bo naprawdę w takich dniach nie ma się weny.

Włączyłam  piękną, relaksującą muzykę i zamyśliłam się. Ponieważ za moimi plecami buzuje ogień w piecu, powoli zaczęło mnie ogarniać bardzo przytulne ciepło, jakiego nigdy nie doświadczysz mając tylko centralne ogrzewanie.

Ciepło pieca kaflowego ma w sobie coś magicznego, coś co sprawia, że nagle wszystko wydaje się wracać na właściwe miejsce i zaczynam  czuć się prostu błogo. Tak bym to określiła.

Jeśli nie wiesz jak znalezc szczescie, zapytaj o to swojego kota

Koty sprawiły, że poczułam się lepiej

Chyba dokładnie to samo czuły moje koty, bo wszystkie ( a mam ich aż siedem) nagle znalazły się tuż przy mnie i zmrużyły oczy i po chwili z siedmiu gardeł rozlegało się cudowne mruczenie i  coraz bardziej zagłuszało muzykę, której słuchałam.

Zresztą przestała mi być ona do czegokolwiek potrzebna. Kocie mruczando uspokajało mnie o wiele lepiej niż najbardziej relaksująca muzyka świata. Wyłączyłam ją.

Jeden z kotów położył się na plecach i nagle zrobił się bardzo, bardzo długi.

Tylne łapy oparł na grzbiecie mojego psa, który też ucinał sobie smaczną, popołudniową drzemkę. Miałam ochotę przyłączyć się do tego towarzystwa, no, ale zamierzałam  skończyć pisać, więc sza.

Jeśli nie wiesz jak znaleźć szczęście, zapytaj swojego kota

Inny  kot wybrał sobie na miejsce relaksu moje biurko.

Najwyraźniej bliskość laptopa wybitnie poprawiała mu samopoczucie, bo łapy położył na klawiaturze, a z gardła wydobywało się tak niesamowicie głośne mruczando, że można by pomyśleć, iż  gdzieś w środku ma zamontowany motorek.

Nie wiesz jak znaleźć szczęście  ?

Zapytaj o to swojego kota.

Twój kot to bardzo dobrze wie. Twój kot nie zastanawia się tysiac razy dziennie, czy coś ma sens. Twój kot nie myśli o jutrze i o tym czy jest szczęśliwy.

Twój kot po prostu jest tu i teraz. Mruczy, bo ma obok ciebie. Daje ci swoje ciepło i przyjmuje twoje. Cieszy się, kiedy go głaszczesz.

A co ja robię ?

Zastanawiam się, czy kiedyś ten  dzień się skończy i dlaczego był taki beznadziejny.

Gubię przy tym podstawową, najważniejszą prawdę, niestety bardzo smutną, że każdy dzień się kończy i to szybciej niż myślę. Że całe życie prędzej czy później się kończy i właściwie dlaczego jestem zła, kiedy czas płynie trochę wolniej?

Użalam się nad sobą i płaczę jaka to jestem biedna i nieszczęśliwa. Cały świat się przeciwko mnie sprzysiągł i nikt mnie nie rozumie.

Twój kot pokaże ci, gdzie jest szczęście

Jesli nie wiesz jak znalezc szczescie

Twój kot szczęśliwy, bo ma przy sobie ciebie, człowieka, który jest jego przyjacielem ( a to zaszczyt, wierz mi ) może cię nauczyć jak się cieszyć dziś, tu i teraz. Kiedy posłuchasz jego mruczenia, zrozumiesz, że do szczęścia nie potrzeba wiele.

Czasami są w twoim życiu momenty, w których aż zapiera ci dech i czujesz, że to jest to. Nagle myślisz sobie, ” kurczę, właściwie jestem szczęśliwym człowiekiem”.

I tak jest. Twoim zadaniem jest te chwile zauważać. Nie przeoczyć ich, kiedy przychodzą.

Krótko mówiąc, ucz się od swojego kota. A jeśli go jeszcze nie masz, to przygarnij jakiegoś

 

Pozdrawiam Cię – Agnieszka

I może zajrzysz też tutaj

Kot, którego chciałbyś mieć.

Jeśli ten tekst zaciekawił Cię, a może zainspirował, daj temu wyraz proszę. Możesz to wykonać na kilka sposobów. Możesz dać lajka, tu i na mojej stronie na Facebooku, możesz posłać ten tekst dalej, a może napiszesz komentarz. W każdym przypadku cieszę się i pięknie Ci dziękuję.
(Visited 29 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *