Lifestyle, bo to ja

Jak uprościć życie. 5 rzeczy, które ci w tym pomogą

 

Każdy chciałby żeby w życiu wszystko było piękne i bez problemów. Niestety, że tak nie jest, wiem i ja i ty. Jednak bardzo często sami kreujemy końcowy efekt tego co się dzieje. I on mógłby być lepszy, gdybyśmy…

Jak uprościć życie. 5 rzeczy,które ci w tym pomoga

Nie komplikuj spraw bardziej niż na to zasługują.

Często szukamy skomplikowanych rozwiązań dla problemow, które są proste. Dzieje się tak tylko dlatego, że sami chcemy te sprawy widzieć jako skomplikowane. Coś nam mówi że tak musi być, bo w gruncie rzeczy nic nie jest proste, a życie to już w ogóle.

Czy nie szkoda ci czasu, który biegnie nieubłaganie ? Może lepiej wykorzystać go na coś, co sprawi ci przyjemność?

Bądź sobą

Nie staraj się nigdy wszystkim przypodobać. To głupie i nic ci nie da. W życiu przychodzi kiedyś chwila, kiedy powinno przestać  ci zależeć na tym co inni o tobie myślą. Jeśli nie, to źle. I tak nie polubia cię wszyscy, a ty będziesz niewolnikiem. Nie na darmo mówi się, że everybody´s Darling to everybody´s Deep.

Słuchaj swojego ciała

Kiedy twoje ciało mówi ci, że nie masz się objadać, kiedy czujesz, że jeszcze trochę , a pękniesz, nie sięgaj po następną porcję. Żeby nie wiem jak apetycznie wyglądała.

Niech cię nie kusi jeszcze jedno ciastko.

Może ten jeden kieliszek wina wystarczy ?

Siedzisz po dziesięć godzin w pracy, choć oczy cię pieką i nie możesz się skoncentrować? To twoje ciało mówi ci, że masz odpocząć. Jeśli go nie usłuchasz, przyplączą się choroby. Masz tylko jedno ciało bez części zamiennych. Szanuj je, bo na to zasługuje.

Jak uprościć życie

Nie oczekuj od ludzi, aby byli takimi jak ty chcesz

Inni ludzie często nas rozczarowują. To jasne. Ja też nieraz na tym się łapię. Ale to rozczarowanie pojawia się tylko dlatego, bo  oczekujesz, by iini byli tacy jak ty sobie życzysz. Niestey tak to nie funkcjonuje i im prędzej to zrozumiesz, tym łatwiejsze bedzie twoje życie.

Ludzie są tylko ludźmi, jak mawiał Woland. Zaakceptuj to, a zaoszczędzisz sobie rozczarowań, kiedy ktoś nie będzie zachowywał się po twojej mysli.

Nie bądź ofiarą, lecz przejmij odpowiedziałność za swoje życie

Wszyscy ludzie, którzy mówią o sobie, że są szczęśliwi, trzymają cugle życia w swoich rękach i nie są zależni od innych.

Nawet kiedy upadniesz, nawet jeśli to będzie upadek bolesny, podnieś się i idź dalej. Jeżeli będziesz siedzieć i jęczeć, zostaniesz w miejscu i w końcu inni się od ciebie odwrócą, bo nie będą w stanie słuchać twojego biadolenia.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie – Agnieszka

Jeśli spodobało Ci się to, co napisałam, zapraszam  tutaj

10 przykazań szczęścia

Jeśli ten tekst zaciekawił Cię, a może zainspirował, daj temu wyraz proszę. Możesz to wykonać na kilka sposobów. Możesz dać lajka, tu i na mojej stronie na Facebooku, możesz posłać ten tekst dalej, a może napiszesz komentarz. W każdym przypadku cieszę się i pięknie Ci dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *