Czy jesteś szczęśliwy ? 9 sygnałów, które mówią, że nie

Please follow and like us:
20

 Czy jesteś szczęśliwy? 9 sygnałów, które mówią, że nie.

Właściwie można by pomyśleć, że każdy z nas wie, kiedy jest szczęśliwy, a kiedy nie.

A jednak nie zawsze tak jest.Niekiedy ludzie są tak zajęci, a ich życie wypełnione  terminami, że nie dostrzegają wcale jak bardzo im czegoś brakuje. A czasami jest tak, że z różnych powodów nie chce im się zajrzeć w głąb siebie i zapytać czy są  szczęśliwi.

I nawet, jeśli w którymś momencie zauważą,że coś się nie zgadza, po prostu to ignorują i idą dalej. Brną coraz głębiej, coraz bardziej zagubieni.

Czasami jednak warto się zatrzymać, żeby rozpoznać sytuację, bo przecież powiedz sam, dlaczego, po stokroć  nie masz być  szczęśliwy?

Jesteś szczęśliwy? 9 syhnałów, które mówią,że nie.

 

Życie jest krótkie i nie warto go trwonić na rozpływanie się we własnych żalach.

Sygnały, które powiedzą ci dokładnie, kiedy musisz bezwzględnie w twoim życiu coś zmienić,  są na wyciągnięcie ręki, tyle, że czasami nie chcesz ich widzieć.

 

oto 9 z nich, a jest ich o wiele więcej, wierz mi.

1. Narzekasz bez powodu.

Czy zauważyłeś, że nic ci się nie podoba?  Czy  uważasz, że świat jest podły, a ludzie niesprawiedliwi w stosunku do ciebie?

Czy wstajesz rano i widzisz,że niebo się zachmurzyło i nie chce ci się wstać, bo zaraz będzie padać, a ty nie cierpisz deszczu ?

Czy powiedział ci już ktoś, że jesteś do wszystkiego negatywnie usposobiony?

Jeśli tak jest, musisz zacząć pracować nad tym, aby to zmienić. To straszne, jeśli rzeczywiście w twoim życiu wszystko idzie na opak. Wtedy musisz zrobić wszystko, żeby było inaczej.. Ale jeszcze gorzej jest, jeśli twoje życie wcale nie jest takie złe. A ty wciąż narzekasz. Daj spokój,proszę cię.

Szczęśliwi ludzie nie narzekają.

Szczęśliwi ludzie, kiedy pojawia się w ich życiu problem, zastanawiają się nad tym, jak go rozwiązać. Nie siedzą w kącie i nie narzekają.

Jeśli zaś są sytuacje, które ich nie zadowalają, a których nie mogą zmienić, po prostu akceptują to.

Jesteś szczęśliwy ? 9 sygnałów, które mówią,że nie.

2. Nie widzisz piękna w codziennych, ulotnych  momentach.

Nie zachwyca cię śpiew ptaka w lesie, nie podziwiasz wschodu słońca , nie nucisz w rytm ulubionej piosenki, nie cieszysz się, kiedy miły twemu sercu człowiek powie ci, że ładnie wyglądasz.

Szczęśliwi ludzie potrafią dostrzec piękno rzeczy ulotnych i zachwycić się jak dziecko.

3.Jesteś  często chory.

Jeżeli co cztery tygodnie kładziesz się do łóżka zmożony gorączką i kaszlem, jeśli czujesz się wyczerpany w momencie, kiedy rano otwierasz oczy, oznacza to ni mniej ni więcej, że twój organizm mówi tobie Stop. Dalej tak nie mogę. Pomóż mi i zmień coś.

I naprawdę, dobrze by było, gdybyś tego głosu posłuchał. W przeciwnym wypadku pozornie banalne infekcje przerodzą się w coś o wiele poważniejszego.

Szczęśliwi ludzie nie chodzą cały dzień wyczerpani. Mają energię, aby realizować to, co sobie  wyznaczyli.

4. Nie masz  żadnych celów i planów w życiu.

Jeśli tak jest, jeśli nie marzysz o niczym, to powinieneś  się zastanowić. To nie jest normalna sytuacja.

Ludzie szczęśliwi mają mnóstwo planów i cieszą się na nowe wyzwania, które stawia przed nimi życie.

Jesteś szczęśliwy ?

 

Nie mieć marzeń to zrezygnować ze wszystkiego i się poddać.

Człowiek szczęśliwy tryska energią i z radością  wyznacza sobie  nowe cele.

5. Liczysz  godziny do końca dnia w pracy i dni do weekendu.

To chyba najbardziej dobitny dowód na to, że jesteś nieszczęśliwy.

Jeżeli bowiem tak się dzieje, to znaczy, że nienawidzisz swojej pracy.  A jeśli nienawidzisz swojej pracy, to nienawidzisz swojego życia.

Popatrz, te dwie sprawy się zazębiają. W pracy spędzasz tyle czasu ,że powinna ci sprawiać przyjemność. Jeśli nie, to zmień ją . Albo polub. Innego wyjścia nie ma. W przeciwnym wypadku marnujesz swój czas.

 Czas to najcenniejsze, co masz. I nigdy się dla ciebie nie cofnie.

Czy jesteś szczęsliwy? 9 sygnałów, ktore mowia ,ze nie

6. Uważasz,że życie jest niesprawiedliwe i ciężkie.

Lubisz powtarzać, że świat ma tylko ciemne strony, a ludzie są podli i egoistyczni. Każde potknięcie jest dowodem na to, że życie jest nieustającą walką.

Na świecie są tylko wojny, rabunki,napady, no a dobrych ludzi nie ma wcale.

W pewnym sensie masz rację.

Świat jest rzeczywiście niesprawiedliwy, przegryziony korupcją jak drzewo kornikiem, a wśród ludzi nie brakuje egoistów, czarnych charakterów i okrutników.

Jednak z drugiej strony świat jest piękny, bo dużo  na nim dobroci i pięknych gestów.

Popatrz. Czy widzisz tylko autobus, który się spóźnił, czy może zapomniałeś już o kierowcy, który poczekał, aż dobiegniesz z daleka do przystanku i poczekał aż wsiądziesz? Czy widzisz tylko człowieka ,który bije swojego psa, a nie widzisz tych, którzy ratują tak wiele bezdomnych zwierząt ?

Świat jest jednocześnie okrutny i dobry. Brzydki i piękny. Tyle, że szczęśliwy człowiek widzi przede wszystkim te dobre jego strony. Nieszczęśliwy zaś tylko złe.

7.Nie lubisz być sam ze sobą.

Może nie zauważasz wcale że jesteś nieszczęśliwy, bo jesteś wciąż zajęty? Nie jesteś w stanie  nawet  na moment wszystko zostawić, zostać tylko z  samym sobą  i po prostu nic nie robić ?

Dlatego nawet weekendy masz zaplanowane do ostatniej minuty. Termin goni termin, spotkanie spotkanie, bylebyś nie został sam ?

A jeśli już tak się zdarzy, to włączasz telewizor, żeby tylko nie zaczęły cię gnębić niepotrzebne, niechciane myśli. Myśli o tym,, że jesteś do głębi nieszczęśliwy.

Szczęśliwy człowiek lubi swoje towarzystwo i lubi być ze sobą. Jest tak, bo lubi siebie i swoje życie.

8. Uważasz, że wszystko najlepsze  jest już za tobą, że wszystko już przeżyłeś.

To  jest, wybacz, tylko czekanie na finał, czyli na śmierć.

To znaczy,że nie lubisz swojego życia , że nie lubisz swojej przeszłości, a i przyszłość nie ma ci nic do zaoferowania. Dlaczego ?

Czy jesteś szczęsliwy? 9 sygnałów, ktore mówią,że nie

Szczęście nie jest przypisane do określonego wieku ani konkretnego okresu w życiu.

Zawsze można przeżyć coś pięknego. Trzeba tylko to chcieć zobaczyć.

Nawet w najgorszych momentach nic nie jest przekreślone i skończone. Nawet najdrobniejsze rzeczy mogą dać ci impuls do zmiany.

9.Nie widzisz sensu w twoim życiu.

Naturalnie, nie jest proste, odpowiedzieć na pytanie, jaki jest sens życia.

Rozumiem to, ponieważ długi czas  żyłam  w przeświadczeniu,że moje własne życie nie ma żadnego znaczenia. Wtedy nie umiałam sobie odpowiedzieć na pytanie, po co żyję.Byłam człowiekiem głęboko nieszczęśliwym.

Dzisiaj jest inaczej. Dzisiaj cieszę się życiem takim , jakim ono jest, Choć są w nim momenty lepsze, ale i gorsze. Jest gorycz, ale i  słodycz.

Życie jest piękne. Naprawdę.

Dzisiaj jestem człowiekiem szczęśliwym i żadne z tych punktów,które wymieniłam, mnie nie dotyczą.

A wcześniej we wszystkich odnajdywałam siebie. Dzisiaj cieszę się, że żyję i jestem każdego dnia wdzięczna za ten wspaniały prezent, jaki otrzymałam w momencie, w którym przyszłam na świat.

To wszystko nie jest takie skomplikowane. Szczęście można odszukać.

Jeśli uważasz,że któryś z tych dziewięciu punktów, które tu wymieniłam, ciebie dotyczą, oznacza to,że twoje życie nie podąża prostym klarownym torem, lecz zboczyło na niebezpieczną ścieżkę, która prowadzi donikąd.

Zatrzymaj się .

Nie musisz od razu wszystkiego zmieniać. Ale może to, co napisałam, skłoni cię do przemyśleń i  odpowiedzi na pytanie czy twoje życie jest takie chciałbyś, żeby było, czy też może musisz powoli coś w nim zmienić?

Może zainspiruję cię tym co napisałam i jeszcze napiszę ?

Pozdrawiam cię serdecznie Agnieszka

I zapraszam tutaj

http://greenelka.com/szczescie/

 

 

 

 

(Visited 15 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
20

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *