Chcesz odnaleźć szczęście ? To musisz wiedzieć tę jedną, jedyną rzecz

Please follow and like us:
20

Szczęście…Może zadajesz sobie to pytanie czasami.  Czy naprawdę jestem szczęśliwym człowiekiem?

A może w tym samym momencie przychodzą ci do głowy natrętne myśli. Na przykład takie: jestem gruba, mam za duży nos, inni uważają mnie za głupią, nie mam nic powiedzenia i w ogóle.

I dalej myślisz sobie: no tak , gdybym tylko jeszcze zlikwidowała ten brzuch, gdybym tylko więcej potrenował, gdybym pofarbowała włosy, gdybym zoperowała sobie te odstające uszy, wtedy wszystko byłoby już w najlepszym porządku.

Chcesz być szczęśliwy? musisz wiedziec te jedna jedyna rzecz

Zmienię tylko tę jedną maleńką rzecz i będę szczęśliwym człowiekiem.

Ale tak wcale nie będzie. Bo najpierw zmienisz jedną rzecz, a zaraz  potem stwierdzisz, że jednak jest jeszcze coś. No i dopiero wtedy poczujesz się dobrze.

Niestety, to tak nie działa. To zaklęty krąg, z którego nigdy się nie wydostaniesz, bo wciąż będzie coś nowego, co ci zagrodzi  drogę do szczęścia.

Stoisz przed lustrem i patrzysz na  siebie z niechęcią. I właśnie tutaj jest pies pogrzebany.

W dzisiejszych szalonych czasach nie jest łatwo sprostać bardzo wysokim wymaganiom. Trzeba być pod każdym względem perfekcyjnym.  Cholera ! A co, jeśli ty nie jesteś?

Media pokazują ci dzień w dzień super spełnionych ludzi : wiecznie młode aktorki,  panie domu sprzątające w biegu, uczesane jak na bal, celebrytki, które naturalnie i bez trudu schudły 30 kilo, facetów z wyszczerzonymi zębami i zegarkiem Patek na ręku, no, masz dość, po prostu dość.

I dalej kręcisz się w kółko myślisz:  to wszystko dlatego, że jeszcze mam to i tamto do zmienienia, poprawienia. Ale kiedy już to zrobię, to… na pewno będę  szczęśliwy.

Ale czy tak ma wyglądać szczęście? Czy to ma być wieczna pogoń i wieczne niezadowolenie? No i wieczny stres?

Chcesz odnaleźć szczęście ? Musisz wiedziec te jedna jedyna rzecz

Nie, przyznasz, że nie. Nie ma to nic wspólnego z harmonią i ładem. A te dwie sprawy nierozerwalnie łączą się z pojęciem szczęścia.

Żeby osiągnąć stan spokoju i harmonii, musisz zrozumieć, że jesteś jedyny, niepowtarzalny i wyjątkowy. Niezależnie od tego, czy masz za duży nos, czy za cienkie włosy, czy może  jesteś za bardzo nieśmiały w towarzystwie.

Chcesz odnaleźć szczęście? Pokochaj siebie takim, jakim jesteś.

Tylko wtedy, jeśli pokochasz siebie, będziesz mógł się rozwijać i iść do przodu.

A wraz z akceptacją siebie przychodzi pewność siebie.

Patrzysz w lustro i widzisz twarz, która jest ci bardzo znajoma, bo jest twoja, własna, niepowtarzalna, jedyna. Wyjątkowa.

I co z tego, że jest piegowata? To twoje piegi, są urocze, nie każdy je ma. A ty tak.

Odstające uszy ? Kochanie, żeby cię dobrze słyszeć !

Cienkie włosy?  Takie są i już.

Zaakcepuj swoją wyjątkowość

Kiedy to zrobisz, będziesz wszystko widzieć w innym świetle. Bo tak naprawdę jesteś taki, jakim się chcesz widzieć. Wszystko jest w głowie.

chcesz odnaleźć szczescie ?Musisz wiedziec te jedna jedyna rzecz

Nie mam na myśli  oczywiście tego, że jeśli nosisz na sobie zwały tłuszczu, to powinieneś tak to zostawić. Nie, zrzuć to z siebie. Ale nie dlatego, że nienawidzisz swojego ciała, lecz  z miłości do niego. Pomyśl o nim jako o kimś, kto dzień w dzień musi dźwigać ciężary ponad siły. To twoje ciało. Kochasz je, bo jest twoje. Wyjątkowe. Jedyne. I zasłużyło na to, żebyś był dla niego dobry jak dla najlepszego przyjaciela.

Twoje ciało  jest twoim przyjacielem

Bo choćbyś uprawiał dużo sportu, katował się dietami i wreszcie schudłbyś i osiągnął wymarzoną sylwetkę, to i tak nie jest to żadna gwarancja szczęścia.

Tylko jeśli pokochasz siebie ze wszystkimi wadami i niedoskonałościami, odnajdziesz szczęście.

Tylko wtedy znajdziesz siłę, aby zmienić to, co chciałbyś, żeby było inne.

Szczęście, tak jak piękno, przychodzi z twojego wnętrza. To dlatego często widzimy ludzi, o których mówimy, że są obdarzeni czymś, co trudno zdefiniować, bo nie są piękni urodą z okładek magazynów. Nie maja idealnej figury, a twarz przecinają zmarszczki  wzdłuż i wszerz. A  jednak emanują wewnętrznym pięknem i bardzo chce się  przebywać w ich towarzystwie. Ci ludzie nie posiedli żadnej tajemnej wiedzy. Oni po prostu żyją w harmonii ze sobą i lubią siebie.

Charyzmatyczni ludzie promienieją pięknem wewnętrznym.

I ty lubisz takich ludzi. Ale tak jak  akceptujesz ich wady i niedoskonałości, tak nie masz litości dla swoich. Wsłuchaj się czasami w dialog, jaki prowadzisz sam ze sobą. Taki w podświadomości. Jak często jesteś pełen niechęci , ba, nawet nienawiści do siebie ? Ciągle coś ci nie pasuje.Jesteś surowy, podczas gdy innych bierzesz takimi jacy są. Można by powiedzieć, że uprawiasz mobbing w stosunku do siebie.

Przyznasz, że nie tędy droga do szczęścia.

Przestań się katować niechęcią do siebie i  uznaj  piękno, które jest w tobie

Zacznij od chwili , kiedy rano otworzysz oczy. Zacznij ćwiczyć wywoływanie piękna na twoją twarz. Myśl każdego ranka po przebudzeniu o wszystkich pięknych rzeczach w twoim życiu. O tych, za jakie możesz być wdzięczny.

Ja wiem, że to brzmi trochę schematycznie, no i zmuszanie się do myślenia o dobrych rzeczach?

I to w poniedziałek, kiedy trzeba się zerwać skoro świt, a za oknem pada?

Ale spróbuj, mówię ci. Ja tak robię i na początku rzeczywiście szło mi jak po gruzach, ale z czasem weszło mi już w nawyk. I pierwsze, co robię po przebudzeniu to uśmiecham się do siebie.

Co mi to daje ? Dzień zaczyna się super, ludzie się do mnie uśmiechają, bo ja mam pogodę na twarzy.

Ludzie lgną do uśmiechu. Kto obejrzy się za osobą, która ma nos spuszczony na kwintę i wiecznie zachmurzoną twarz ?

Więc nawet, jeśli mój przepis wydaje ci się głupi i infantylny, spróbuj. Zacznij ćwiczyć.

Ludzie czują , kiedy jesteś szczęśliwy

Nawet nie musisz o tym mówić.  To jest w tobie albo nie. W twoim środku. I albo promieniejesz tym wewnętrznym szczęściem albo nie.

Czasami spotykasz na swojej drodze ludzi pięknych tylko zewnętrznie. Mnóstwo ich siedzi w telewizji na You Tube, mają piękne ciała, piękne twarze i jakoś do ciebie to nie przemawia.Bo albo nie mają nic do powiedzenia, albo mają przyklejony uśmiech lalki. I w końcu nie możesz na nich patrzeć. Drażnią cię.

Dlatego wrócę do początku i powiem ci jeszcze raz. Możesz schudnąć, możesz mieć najdroższe ciuchy, możesz mieć najpiękniejszą twarz świata, ale jeśli nie będzie w tobie prawdziwego piękna wychodzącego z twojego serca, nigdy nie odnajdziesz szczęścia.

Cokolwiek robisz, rób to z miłością i bądź wdzięczny za to co już osiągnąłeś.

Każdy człowiek ma w sobie coś pięknego. Każdy jest wspaniały i wyjątkowy.

Ty też.

Pozdrawiam Cię serdecznie – Agnieszka

i zapraszam tutaj

http://greenelka.com/czasami-sa-takie-dni-ze-nic-nie-ogarniam-czyli-surfing-i-martwe-ryby/

 

(Visited 49 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *